ŠLAPACÍ AUTÍČKA

Pedal cars, Tretautos, quadrocykly

Nabízíme rekonstrukce starých kusů či zakázkovou výrobu na přání.

Bugatti type 35, E.Junková, 120 cm, ocel, aluminium, kůže, originální modrá. 

Možnost zapůjčení k natáčení, focení apod. rekvizita.

Historicky původně byly šlapací auta konstruována dokonce pro běžné cestování dospělých, ale s rozvojem mechanizované  přepravy zaujaly jejich zmenšeniny místo dětských hraček a rekreace pro dospělé. 

Šlapací autíčko je vynikající dětská hračka, která na rozdíl od jiných procvičí mladé rostoucí svalstvo během hodin zábavy. Karoserie napodobuje skutečný automobil, ale hnací sílu přes pedály dodává posádka, auta mohou být vybavena řetězem jako bicykl nebo čistším pohonem táhly. 

Designy se různí, společné je vždy sedátko, pár šlapek a čtyři kola (někdy jen tři :).Vnější karoserie byly často replikou nějakého slavného vozu, aby se dítko cítilo jako tatínek v jeho skutečném autě, historická autíčka byla původně vyráběna ručně, v době největšího rozmachu se vyráběly karoserie konstrukčně  srovnatelné s velkými auty.                                                                 

Rozměry a ergonomie, vzdálenosti mezi pedály, sedačkou a volantem musí co nejlépe odpovídat vzrůstu  dítěte, proto jsou často sedačky posuvné.Pedály v optimální poloze aby mechanika převodu fugovala bez zbytečné námahy děcka. Robustní, aby vydržely dětské "jemné" zacházení. 

 

Ruge.cz                              web: www.ruge.cz        mail: nomad@seznam.cz

J.Dvořáček                              tel :  724 04 00 04             Praha, Kralupy nad Vltavou

Anketa

Děkuji za návštěvu, kontaktujte mne s dotazy. Přivádí vás sem kovářství, motocykly nebo něco jiného?

motocykly (261)
jiné (3)

Celkový počet hlasů: 639